מה זה אי ספיקה ורידית?

הדם מוזרם לרגליים בכוח עבודת הלב.
בהעדר משאבה נוספת ברגליים החזר הדם הורידי מהרגליים ללב מותנה בפעילות שרירים – הליכה ובתפקוד תקין של המסתמים החד כיווניים הנמצאים בתוך הורידים ובדרגת ההתנגדות בבטן ( משקל). כאשר  המסתמים מפסיקים לתפקד הדם הורידי אינו יוצא מהרגל כראוי ומתפתחת אי ספיקה ורידית.

איך מטפלים באי ספיקה ורידית ברגליים?

הטיפול השמרני כולל הליכות להפעלת השרירים שמירה על משקל גוף, תמיכה אלסטית חיצונית עם גרביים מתאימות ומנוחת לילה ברגליים מורמות.
במידה וטיפול זה אינו מספיק או אינו רצוי לחולה ניתן לבטל את הורידים בהם השסתומים אינם פועלים בהזרקת חומר הגורם סתימה  ביצירת נזק חום (תרמי) על ידי סיב לייזר או גלי רדיו או בניתוח מכוון להוצאת הוריד שאינו מתפקד. כל השיטות יעילות במידה דומה.

מה זה סקלרותרפיה?

הזרקה של חומר הגורם תגובה דלקתית לדופן הוריד ומביא לחסימתו. ההזרקה היום מתבצעת בדימות והנחייה של על קול ובהזרקה של חומר דמוי קצף גילוח.

מהי לימפדמה?

לימפאדמה היא הצטברות של רקמת שומן באזורי גוף שונים, לרוב בירכיים וליד הברכיים אך לא רק כאשר בתאי השומן מצטברת כנראה בצקת של נוזל לימפתי.
מעבר לעיוות האסתטי, התסמונת עלולה להביא לכאבים קשים ופגיעה משמעותית באיכות החיים.

איך מטפלים בפצעים קשיי ריפוי?

הטיפול בפצעים קשיי ריפוי מותנה במקור הפצע – אם הוא על רקע פגיעה עורקית יש לתקן את אספקת הדם ובמידה והפצע על רקע הפרעה בניקוז ורידי יש לטפל באי הספיקה הוורידית.

האם ניתן לקבל אחוזי נכות בעקבות אי ספיקה ורידית?

כן, בהחלט.
לפי הסעיפים במוסד לביטוח לאומי ובתלוי מדרגת אי הספיקה כפי שהוגדרו בסעיפי הליקוי.

לחצו כאן למידע נוסף לגבי חוות דעת מומחה לביטוח לאומי

איך מעלימים נימים ברגליים?

העלמה של נימים ברגליים היא על ידי הזרקה ישירה לתוך הנימיות של נוזל מטרש הגורם לסתימתם (הזרקת קצף לורידים). הטכניקה יעילה ב כ 75% מהמקרים אך הפתרון הקוסמטי פעמים רבות אינו לשביעות רצון החולה וצריך לתאם ציפיות לפני שמתחילים.
ורידונים שחוזרים וכתמי צבע חומים הם סיבוכים שכיחים ביותר.

ממה נגרמות בצקות ברגליים?

בצקות ברגליים יכולות להיות ביטוי למצבים רבים ברפואה.
ביניהם: אי ספיקת לב, הפרעה בתפקוד הכבד או הכליות, ירידת חלבוני הדם ,תגובה לתרופות ועוד רבות.